Srdce dětem 2025
Obecně prospěšná společnost Život dětem pomáhá nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky již od roku 2000. Organizace nabízí svou pomoc všem, kteří se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu.
Jednou z nejznámějších veřejných sbírek jsou Srdíčkové dny.
Tyto sbírky jsou uskutečňovány prostřednictvím žáků středních škol a učilišť, kteří jsou odpovědni za prodej sbírkových předmětů.
I my jsme se letos opět zapojili do této akce. Od 15. do 19. září naši žáci prodali všechny dárkové předměty, za které získali celkem 4 780 Kč.
Výtěžek sbírek je využíván z převážné části na nákup zdravotních pomůcek, invalidních vozíčků, zdravotních kočárků, úhradu ošetřovacího materiálu, ozdravných a rehabilitačních pobytů pro vážně nemocné děti, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů.
Děkujeme všem za finanční příspěvek a také těm, kteří se podíleli na organizaci a realizaci celé akce.
Mgr. Marta Mendřec, učitelka odborných předmětů