Šesťáci v Praze a v noci ve škole

Vánoce za dveřmi, to už je dětská hlavinka zaneprázdněna představami zcela jinými, než je vidina vyučovací hodiny. A tak si šesťáci čas zpříjemnili výletem do Prahy a předvánočním přespáním ve škole.

Do Prahy jsme se vydali vlakem. Naším cílem bylo Staroměstské náměstí a Staroměstská radnice. Během komentované prohlídky radnice jsme nahlédli k orloji z druhé strany, prošli jsme si reprezentační sály radnice a zavítali jsme i do podzemí radnice, které kdysi podzemím nebylo. Nakonec jsme vystoupali na radniční věž a rozhlédli se do okolí. Viditelnost byla díky mlze omezena, ale nejznámější historické památky jsme viděli – Hradčany, Národní divadlo, kostel sv. Mikuláše na Malé Straně, Vyšehrad, …

O den později nás čekalo přespání ve škole. Sešli jsme se ve středu večer ve třídě, kde jsme si nejprve dali něco k jídlu, abychom přežili celou noc. O něco později jsme se přesunuli do tělocvičny, kde jsme si zahráli několik míčových her. Na zklidnění jsme si zahráli poznávací hru, abychom se opět mohli rozdovádět při „schovce“ po škole. Ač naše možnosti na schovávání byly omezené, některé z nás hledači nemohli najít. A to už se přiblížila půlnoc a byl nejvyšší čas jít se alespoň trochu vyspat, protože 6 sportovců z každé třídy čekal další den sportovní výkon na Vánočním desetiboji.

Obě akce byly úspěšné. Jen je škoda, že si je nemohli z důvodu nemoci užít všichni.

Ing. H. Hoffmannová